UNESCO VRTIČKI 18

V letošnjem šolskem letu je oddelek starosti 5-6 let iz enote Mornarček, sodeloval v nacionalnem projektu Unesco vrtički, ki ga vodi OŠ Zreče pod geslom »V sodelovanju z naravo, sam pridelam hrano zdravo.«

Sejali smo zelišča in spoznavali kako pomembno je, da si znamo sami oskrbeti hrano, ki je bolj okusna in zdrava kot tista v prodajalni. Na setvenem koledarju smo si pogledali kdaj je primeren čas za kalitev semen. Ugotavljali smo kaj vse potrebuje rastlina za rast. Izkoristili smo sončen dan v januarju in posejali semena. Posode s semeni smo za nekaj časa postavili v igralnico na okensko polico, saj je bilo zunaj še premrzlo. Vsak dan smo opazovali kako iz semen rastejo sadike (peteršilj, bazilika, zelena) in jih skrbno zalivali. Ker smo za sadike dobro skrbeli je bil naš pridelek obilen. Sadike zelišč smo ob mednarodnem dnevu Zemlje, v sodelovanju z JP Okolje, delili mimoidočim na Tartinijevem trgu. Naš namen je bil ljudi opozarjati na pomen samooskrbe s hrano ter spodbujati zdrav življenjski slog. Ljudje so bili navdušeni nad našo dejavnostjo in kar niso mogli verjeti, da je naše darilo brezplačno. Seveda smo nekaj pridelka prihranili tudi za naše kuharice, da nam bodo še naprej kuhale okusna in zdrava kosila.

© 2017 Vrtec Mornarček Piran

logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086