logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

UNESCO projekt Vrtca Mornarček Piran: S pravljico skozi čas

Pravljice in legende so za otroke in odrasle čarobna vez med preteklostjo in sedanjostjo. Podoživljanje pravljice nam je bilo izhodišče za dejavnosti, s katerimi smo oblikovali osnove za dojemanje zgodovinskih sprememb ter spoznavali življenje ljudi v preteklih obdobjih. Ob raziskovanju pravljic in legend smo spodbujali medgeneracijske odnose ter bogatili vrednote ljudskega izročila. Ob različnih dejavnostih smo razvijali kompetence, ki so potrebne za trajnostno razumevanje kulturne in naravne dediščine.

Otroke smo motivirali da s svojimi predlogi sodelujejo pri načrtovanju dejavnosti našega projekta S pravljico skozi čas. Spodbujali smo jih k sodelovalnemu učenju, skupaj so sodelovali pri različnih dejavnostih ter so se predhodno skupaj dogovarjali in upoštevali predloge prijateljev. Spodbujali smo jih k vrednotenju svojega dela ter jim s pozitivno povratno informacijo pomagali pri reševanju morebitnih problemov, konfliktov ter jih spodbujali k nadaljnjemu delu.

Sodelovali smo z različnimi zunanjimi sodelavci: Mestna knjižnica Piran, Obalne galerije, JP Okolje Piran, prostovoljko Rdečega Križa Ireno Dolinšek, istrskim ljudskim glasbenikom Marinom Kranjacom, Muzej Sergej Mašera idr.

Naš projekt so izvajali tudi v drugih vzgojno-izobraževalnih zavodih: Vrtec Ptuj, OŠ Bežigrad, OŠ Poljane, OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, OŠ Cirkulane-Zavrč, OŠ Fokovci, Prva OŠ Slovenj Gradec, OŠ Bakovci.

Nekaj utrinkov dejavnosti mornarčkov in mornarčic: