logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

Dan Zemlje

Naša Zemlja ima vsako leto 22. 4. rojstni dan. Z otroci v vrtcu praznujemo njen rojstni dan. Cel teden potekajo dejavnosti, katere osveščajo otroke in nas vse, kako pomembna je Zemlja in kaj lahko vse storimo za njo. Tako smo letos v vrtcu posadili zelenjavo, seučili ločevati odpadke, spoznavali kaj lahko vse naredimo, da bo življenje na Zemlji lepše.

V četrtek 21. 4. smo imeli v enoti Barčica  obogatitvene dejavnosti, kjer so otroci spoznavali Zemljo in se zabavali.

Otroci so pri obogatitvenih dejvnostih v pri plesni delavnici plesali z trakovi in se zabavali pri plesu v parih, pri glasbeni delavnici  so prepevali pesmice ter izdelovali ropotuljice. Pri delavnici ustvarjanja so izdelovali posodo iz gline,  pri pravljični urici  pa so poslušali pravljico o Zemlji in risali ter pobarvali našo Zemljo. Pri naravoslovni delavnici pa so spoznavali iz katerih plasti je zemlja sestavljena, kako pronica voda skozi njih ter kajje to erozijainkaj naredi.