logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

Obisk ribogojnice Fonda

V petek 27. 5. smo si šli s skupino Gussarji ogledat ribogojnico Fonda. Z avtobusom smo se odpeljali na glavno avtobusno postajo v Lucijo, nato pa smo šli peš do Ribiča, kjer nas je počakal gospod Maurizio Ruzzier. Razkazal nam je barko in povedal kaj vse bomo videli na ogledu.,Potem smo otrokom oblekli reševalne jopiče in smo se vkrcali na barko. Kapitan Maurizio nas je odpeljal do gojišč rib. Tam nam je pokazal kje so ribe, povedal nam je katere ribe vse imajo v ribogojnici, kako jih hranijo in kako jih preselijo iz kletke v novo kletko. Otroci so navdušeno poslušali in tudi postavljali vprašanja. Nato je sledilo hranjenje rib. Vsak otrok je tudi poskusil hraniti ribe in so bili vsi navdušeni. Na poti nazaj proti Luciji smo se na barki še pogostili z prigrizki in popili vodo. 

Prav lepo se vsi zahvaljujemo gospodu Mauriziu Ruzzierju in ribigojnici Fonda za prijetno preživeto dopoldne.