logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

V tem tednu smo ozaveščali prometno vzgojo in obnašanje v prometu. V skupinah so potekale različne dejavnosti, ki so se navezovale na promet.

 Obeležili smo tudi dan brez avtomobila 22.september 2020. Nekateri otroci so prišli s starši v vrtec na ta dan peš, brez avtomobila.

V jasličnih skupinah so otroci spoznavali različna prevozna sredstva, opazovali so kako se giblje vlak in avtomobili. Na sprehodu so opazovali prometne znake, imeli so različne prometne kotičke ter se pogovarjali o prometu. Najraje pa so se vozili na različnih vozilih po začrtani cesti kjer je bil postavljen tudi pravi semafor.

V starejših skupinah pa so se sprehodili po varni poti čez prehod za pešce, vozili so se po prometnih pravilih s skiroji, poganjalčki in kolesi. Na računalniku so si ogledali posnetke in fotografije onesnaževanja zraka in okolja, se pogovarjali o tem, kaj je to onesnaženost ter to tudi narisali. Pogovarjali so se, kaj bi lahko naredili mi, da bi zmanjšali onesnaženost. Narisali so veselo in žalostno Zemljo. Izdelali so tudi parkirišče za avtomobile in se igrali parkirišče.

 

 

© 2017 Vrtec Mornarček Piran