logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

ENOSTAVNI UKREPI ZA BOLJŠO VARNOST OTROK DOMA IN V PROMETU

PRIROCNIK-ZA-PEDIATRICNE-TIME_Koncna-1_pages-to-jpg-0001.jpgPogostost poškodb mlajših otrok je odvisna od številnih dejavnikov, npr. otrokove starosti in razvojne stopnje, urejenosti okolja, v katerem preživi večino časa, in uporabe nekaterih proizvodov, npr. otroške opreme, igrač ipd. Mlajši otroci so bolj ogroženi, ker intenzivno raziskujejo svojo okolico, pri tem pa ne znajo oceniti vseh nevarnosti, ki jim pretijo. Prav tako starši niso dovolj osveščeni o nevarnostih, ki grozijo njihovemu otroku, o ukrepih, kako nevarnosti zmanjšati, in o uporabi varnostnih pripomočkov. Nadzorovanje otroka in uporaba varnostne opreme pomembno vplivata na zmanjšanje tveganja za poškodbe. Boljše nadzorovanje je povezano z nižjim tveganjem otroka za poškodbe, saj večina triletnikov potrebuje relativno skrbno nadzorovanje v vseh delih doma, tudi igralnici.

pdfPRIROCNIK-ZA-PEDIATRICNE-TIME_Koncna.pdf