logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

ŽIVIMO SKUPAJ

Prispevek je nastal v okviru projekta Živimo skupaj, ki ga vodi OŠ Kapela, Radenci.

Zgodbico O dveh bratih miših je v otroških letih noni Oriani pripovedoval njen oče Aldo, zdaj pa nona Oriani pripoveduje vnukinji Urški. Obiskala nas je Urškina mama. Zgodba pripoveduje o mestnem mišku, ter mišku iz vasi, o sadovnjakih, o oljčnih nasadih ter o različni prehrani in navadah.

Sezona mandarin nam je prinesla košare dišečega sadja. Mamica dečka iz mlajšega oddelka nas je povabila na obiranje mandarin. Otroci so mandarine lupili, sušili, vonjali, jedli, stiskali sok in se posladkali. Pogovarjali smo se, kako vse še lahko uporabimo mandarine ter izdelali plakate prehranskega semaforja.

Pogovarjali smo se o zdravi prehrani z medicinsko sestro Katjo. To je bil povod, da pomagamo dečkovi babici urediti vrt… ga očistiti, prekopati, sejati, saditi. Zato smo v vrtcu v lončke sejali baziliko. Ko bodo sadovi obrodili, bomo skuhali dobro domačo zelenjavno juho. 

Živimo skupaj .png