logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

NAŠ KRAJ NJEGOVA KULTURNA IN NARAVNA DEDIŠČINA 2019

Unesco projekt

Naš kraj njegova kulturna in naravna dediščina:

Stare hiše nam pripovedujejo zgodbe/ Piranske hiše nam pripovedujejo štorje

Nosilec projekta: Vrtec Mornarček Piran

Prijavnica   

docPrijavnica_2019.doc

batch_lejla.jpg

Namen:

Zavedanje o prostorskih vrednotah in kakovostni arhitekturi je odvisna predvsem od izkušenj in prostorov s katerimi se soočamo v zgodnji mladosti. Zato je o pomenu arhitekture in prostorskih kvalitet smiselno izobraziti mlajše generacije, le tako bodo namreč znali prepoznati in kritično ovrednotiti prostor, ki jih obdaja in posege v njem. Z znanjem o prostoru bodo lahko sodelovali v pogovorih o mestu in odločitvah v zvezi s prostorsko problematiko (Igriva arhitektura, Didakta).

 

 Cilji:

Vzbuditi zanimanje za stavbno dediščino.

Raziskati namen in zgodovino pomembnih stavb v kraju.

Videti, česar običajno ne vidim, najti nove načine opazovanja vsakdanjega okolja.

 

Nekaj izhodišč za raziskovanje

Vsaka hiša ima svojo zgodbo.

Raziskovanje stavb z vsemi čutili.

Arhitekturni detektiv.