logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

Unesco projekt Naš kraj njegova kulturna in naravna dediščina Po morju pluje ladja

Unesco projekt

Naš kraj njegova kulturna in naravna dediščina

Po morju pluje ladja

MORNAR - naslovnica1.jpgNamen:

Življenje v Istri je na vsakem koraku povezano z morjem. Morje vpliva na naš način bivanja in razmišljanja. Spoštovanje in varovanje morja poteka že od malih nog, le tako ga bomo ohranili za bodoče rodove.

Raziskovanje pomorske dediščine obsega zelo široko področje dejavnosti. Od turizma, prehrane, prevozništva do tradicionalnih plovil. Z raziskovanjem pomorske snovne in nesnovne dediščine, želimo razvijati trajnostne kompetence – ohraniti tak svet, v katerem si bodo želele živeti in delati tako današnje kot tudi prihodnje generacije.

100_0032.JPGCilja:

Spoznavanje vrst plovil (nekoč in danes), njihovo delovanje in vpliv na življenje ob morju.

Raziskovanje običajev povezanih s pomorstvom.

 

Priporočena literatura:

Tradicionalna plovila Istre/Slobodan Simič Sime

Batane Istre/Slobodan Simič Sime

Ladijske polene/Duška Žitko

Srečanja z morjem/ Duška Žitko

 

Prijavite se lahko s prijavnico, ki jo najdete spodaj.

docPrijavnica_2020_NAŠ_KRAJ_NJEGOVA_KULTURNA_IN_NARAVNA_DEDIŠČINA.doc