logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

1. Integrirano zgodnje učenje angleškega jezika v oddelkih od 4. leta dalje

IZVAJALEC:

Ana Rebernik v enoti Mornarček.
Sara Tutnjić  v enoti Barčica.

1. Integrirano zgodnje učenje angleškega jezika v oddelkih od 4. leta dalje

IZVAJALEC: Ana Rebernik v enoti Mornarček.Sara Tutnjić  v enoti Barčica. ...

Preberite več:
3. Seznanjanje z digitalno tehnologijo s poudarkom na uravnoteženi rabi

Strokovni delavci oddelkov postopno uvajajo delo z različno rabo digitalnih tehnologij, katere ni poudarek le na uvajanju in rabi, temveč otroka postopno seznanjajo tudi z varno rabo. Otroci imajo možnosti razvijanja različnih aktivnosti z uporabo digitalnih medijev (računalnik, fotoaparat, diaprojektor....). Uvajanje digitalne tehnologije sodi tudi v evropski okvir digitalnih kompetenc posameznik...

Preberite več:
4. Program zdravstvene vzgoje in zobozdravstvene preventive v sodelovanju z ZD Piran

  V sodelovanju s strokovnimi delavkami Zdravstvenega doma Piran izvajamo različne oblike dejavnosti v okviru zobozdravstvene preventive v oddelkih 2-6 let.  Ob tradcionalnem slovenskem zajtrku potekajo delavnice na temo zdrave prehrane.  V oddelkih od 4. do 6. leta starosti poteka zobozdravstvena preventiva v sodelovanje z zavodom Zobovilka....

Preberite več:
5. Program športne vzgoje Mali sonček

V Vrtcu Mornarček Piran dajemo velik poudarek športno gibalnim aktivnostim v vseh starostnih skupinah. Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja. V oddelkih od 2. leta dalje se izvaja tudi ...

Preberite več:
6. Plavalni tečaj za otroke 5-6 let

Otroci oddelka 5 do 6 let se udeležijo tečaja prilagajanja na vodo v bazenih hotelov Bernardin. PLAVALNI TEČAJ ZA OTROKE VRTCA MORNARČEK PIRAN IZVAJA PLAVALNA ŠOLA TINKA TONKA....

Preberite več:
7. Rolanje za otroke  5-6 let

V vrtcu že vrsto let izvajamo kot dodatno nadstandardno dejavnost rolanje za otroke starosti 5 do 6 let, ki ga z otroki izvajajo usposobljene učiteljice in vaditeljice rolanja. Za izvajanje aktivnosti imamo v vrtcu vso potrebno rolersko opremo. Osnovno vodilo pri vadbi je otrokova igra, da otrok pri vadbi doživlja zadovoljstvo, ne glede na končni rezultat te aktivnosti. Rolanje izvajamo integriran...

Preberite več:
8. KNJIŽNICA ZA OTROKE IN STARŠE - ENOTA MORNARČEK IN ENOTA BARČICA

V enoti Mornarček in v enoti Barčica enkrat tedensko delujeta knjižnici za otroke in starše. Knjižnici sta opremljeni s sodobno otroško literaturo, poleg tega imajo tudi starši možnost izposoje strokovne literature. IZVAJALEC Enota Mornarček, ob ponedeljkih od 15.00 do 15.30, vodja knjižnice Zoja Kogoj. Enota Barčica, ob sredah od 14.30 do 15.30 ure, vodja knjižnice Majda Okanović. Knjižni...

Preberite več:
9. Kulturno umetniška vzgoja v vrtcu (KUV)

V vrtcu poleg načrtovanih dejavnosti na področju umetnosti, načrtno uvajamo kulturno umetniško vzgojo že od najmlajših skupin dalje. Otroci izražajo estetsko doživljanje v različnih umetniških jezikih in ga opredeljujejo z estetskimi pojmi. Pri tem se odražata otrokov prirojeni čut za umetniški red, privzgojeni čut za lepo, ki ga oblikujeta socialno in kulturno okolje. Izkušnje na področju...

Preberite več: