logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

KAKO ČUDOVIT JE TA SVET

Oddelek starosti 5 - 6 let enote Mornarček je sodeloval v Unescovem projektu, ki ga vodi OŠ Cirila Kosmača Dobimo se pri svetilniku!/- KAKO ČUDOVIT JE TA SVET

Raziskovali smo obzidje, ki je v neposredni bližini našega vrtca. Merili smo dolžino obzidja, opazovali višino ter ga narisali. Izvedeli smo, da je obzidje v starih časih Pirančane varovalo pred tatovi in nalezljivimi boleznimi.

V otroški domišljiji je obzidje mavričnih barv kjer živijo pravljična bitja. Igrali smo se princeske in kralje tako je nastala predstava Princesk ni nikoli preveč, ki jo je napisal in režiral vzgojitelj Andrej Žibert.

Za zaključek projekta Dobimo se pri svetilniku smo k nam povabili otroke prvega razreda OŠ Cirila Kosmača Piran ter podružnično enoto Portorož.

Prvošolci so uživali ob ogledu predstave in obisku vrtca, na katerega jih vežejo lepi spomini.

Mlado občinstvo je budno spremljalo dogajanje, kjer se kraljeviči in princi prerekajo, katera princeska je lepša in čigava bo...in ker princesk ni nikoli dovolj, so v igri kar naenkrat tudi spletične!

Prav lepo smo se imeli!

batch_obzidja.jpg