logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

ŠKRATOV POHOD Z LUČKAMI

Tako kot vsako leto je v decembru potekal tradicionalni pohod z lučkami po ulicah Pirana. Letos se ga je udeležilo približno 60 staršev in otrok iz obeh enot našega vrtca. Seveda je bil cilj pohoda najti skriti škratov zaklad. Ampak, da ni bilo vse prelahko, je škrat otrokom postavil več nalog.

Zbrali smo se pred vrtcem v Piranu in se potem skupaj odpravili do cerkve, kjer sta nas pričakala dva škrata, ki sta otrokom delila bombončke, da so lažje nadaljevali pot do cilja. Nato nas je pot peljala na Punto, kjer je otroke čakala prva naloga, da so se z kredami podpisali na plažo. Po uspešnem podpisovanju smo se odpravili do hotela Piran, kjer je otroke čakala druga naloga z navodili kako priti do zaklada, ki jih je čakal nekje na Tartinijevem trgu. 

Na trgu so otroci uspešno izvedli naročene naloge, zapeli himno vrtca, se fotografirali in pojedli sladek zaklad, ki ga je en predrzen škrat celo pot nosil s seboj in ni otrokom nič povedal. Nato smo vsi skupaj odšli pred vrtec in se tam pogreli s toplim čajem in posladkali s piškoti in sadjem.