logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086logo 133490086

OBISKALI SMO MESTNO KNJIŽNICO V PIRANU

V sredo, 23. 11. 2016, smo se otroci iz oddelka 5 do 6 iz enote Barčica namenili obiskati Mestno knjižnico v Piranu. Pričakala nas je knjižničarka Nada. Predstavila nam je knjižnico in njene dejavnosti. Pogovorili smo se o pravilih, ki veljajo v knjižnici. Zanimalo nas je kako  pridobimo člansko izkaznico. Zastavila nam je nekaj ugank in prav na vse smo poznali odgovor. Pokazala nam je tudi jesenske plodove in povedala pravljico z naslovom " Juha, ki iz buč se skuha", ki jo je napisala pisateljica Helen Cooper. Izvedeli smo tudi zakaj imajo nekatere knjige nalepko Zlata hruška. To pomeni, da so to še posebno dobre knjige. Nato smo si ogledovali knjige, ki  jih je za nas pripravila knjižničarka. Nekaj smo si jih izposodili in prinesli v vrtec. V knjižnico se bomo, še vrnili smo obljubili. 

Ko smo se vračali v vrtec je pričelo deževati. Pa nič zato. Hitro smo si oblekli pelerine, ki so nam jih darovali starši. Hvala, ker ste nam omogočili, da lahko pohajkujemo  tudi v deževnem vremenu.